Rubenis İplik

2. Organize Sanayi Sitesi Koçören Mah. 19. Cadde No:18 Şanlıurfa

1
0

2013 yılında iplik üretimine başlama kararı alan şirketimiz, Şanlıurfa Organize Sanayi’sinde 90.000 m2’lik arazi satın alınarak tesis kurulumu için gerekli ilk adımı atmıştır. Yatırım maliyeti 100 Milyon TL olan tesisimiz, satın alınan arazinin 50.000 m2’lik kapalı alanı üzerine inşa edilerek Türkiye, Ortadoğu ve Balkanlar’ın en modern iplik tesisi olmuştur.

Tesisimiz, dünyanın kabul gördüğü Rıeter Ring makinaları, Murata Bobin makineleri, Marzolı Fitil makineleri ve Uster laboratuvar cihazlarını tercih etmiş olup 20 adet ring makinasını da bünyesinde bulundurmaktadır. Baştan ve sondan emişli makinalarımız, en son teknoloji ile donatılmış 1824i tipidir ve toplam i sayımız 36.480’dir. Tesisimizde günlük iplik üretimimiz 25 ton kapasiteli olmasının yanında aylık üretimimiz de 750 tonu bulmaktadır.

2015 yılında iplik üretimine başlayan fabrikamızda, N20-N150 aralığında 1.sınıf compact, penye iplikleri üretilmektedir. Full otomasyon sistemi uygulanan fabrikamızda, hiç el değmeden tarladan balya halinde toplanan %100 organik pamuklar işlenerek üstün laboratuvarlarımızda teste tabi tutulmaktadır. İşlem sonrası ise Türkiye ve Dünya piyasasında kumaş ve örgü fabrikalarının beğenisine sunularak çalışacağımız müşteriler arasında hızlı şekilde cevap vermek için çözüm üretmekteyiz.

Saygılarımızla.